The Walking Dead World Beyond Netflix’te olacak mı?

18.12.2019
118
A+
A-

The Walking Dead World Beyond duyurusu sonrasında en çok merak edilenlerden birisi, yapımın Netflix’te olup olmayacağı. The Walking Dead World Beyond Netflix’e ABD’deki gibi ana seri olarak mı gelecek yoksa uluslararası olarak mı yayın yapılacak?

The Walking Dead popülaritesinin yüksek olması nedeniyle lisans konusunda AMC için ciddi bir koz. The Walking Dead franchise’ındaki üçüncü giriş, 2020 Baharında piyasaya sürülecek The Walking Dead World Beyond olacak.

The Walking Dead World Beyond akışı nasıl olacak?

Dizi için yerel hakları Netflix’e ve Hulu’ya verilmeyecek. Bu, The Walking Dead: World Beyond’u izleyebilmenin tek yolunun canlı ya da AMC kanalı tekrarlarını yakalamak olduğunu gösteriyor. Daha önce Netflix veya Hulu ile ilgili görüşler dile getirilmişti. Bu nedenle AMC CEO’su tarafından dizinin bu platformlarda yer alması istenmiyor. AMC yeni ürünlerini lisansla vermekte isteksiz.


Yeni dizi Netflix’te olacak mı?

Amerika Birleşik Devletleri dışında, bazı bölgelerde haklar Amazon’a verilecek. Bu, Josh Sapan ile yapılan söyleşide doğrulandı:

Walking Dead üçüncü serisinin para kazanma planı şu: bu ayın başlarında Amazon’la AMC küresel kanallarımızın yayınlayacağı bölgeler dışında uluslararası olarak dağıtılması için bir anlaşma yaptık. Ancak ABD’de, geleneksel olarak üçüncü şahıslara sattığımız hakları saklı tutuyoruz. Bu nedenle, yerel olarak SVOD haklarını bu üçüncü Walking Dead serisinde satmayacağız.

Josh Sapan

Örneği Birleşik Krallık’ta dizinin sadece AMC kanalında canlı yayınlanması bekleniyor. Netflix’te The Walking Dead: World Beyond’ı izlemeyeceğiniz için hayal kırıklığına uğradınız mı?

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.