The Last Kingdom 4. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

23.10.2019
5.571
A+
A-

2015 yılı itibariyle yayınlanmaya başlanan ve Türkiye’de de büyük bir ilgi gören The Last Kingdom 4. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?  

Tarih hakkında pek çok farklı detay gelmeye devam ediyor. Netflix’in tarihi draması olan ve Bernard Cornwell’in The Saxon Stories roman serisine dayanan The Last Kingdom 4. sezon onayı aldı.

Netflix’te The Last Kingdom 4. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

2018’de yayınlanan 3. sezon sonrasında dördüncü sezon onayını da alan dizinin 2020 itibari ile başlayacağı doğrulandı. 

The Last Kingdom Konusu Ne?

MS 9. yüzyılda geçen dizi, kitaptaki olayları takip ediyor. Dizide aşk, politika, din, sadakat, ihanet ve savaşın karanlık yüzü ön plana alınıyor. Vikinglerin çok güçlü olduğu dönemde geçen hikayede Vikinglerin bu baskısını kırmak isteyen krallıklar bir araya gelmek istiyor. Bu arzu ile birlikte harekete geçen krallıklar ise Son Krallık (The Last Kingdom) adı verilen bir ortak güçte toplanıyor ve hikayede böylece başlıyor.

Sakson bir asil olarak tanıtılan dizinin kahramanı Uhtred, Vikinglerin dönem dönem yaptığı saldırılar sonrasında babasını ve kardeşini kaybediyor. Üstelik 10 yaşında olmasına karşın Vikingler tarafından esir alınıyor ve tıpkı bir Viking gibi büyütülüyor. Daha sonrasında ise büyüyerek kahraman olmayı başaran Uhtred kendi ülkesine karşı bir savaşa başlıyor. İngiliz olmasına rağmen Vikingler tarafından büyütülen ve tüm Viking kültürünü özünde benimseyen Uhtred, bu savaşta sadakatini ölçüyor. Bu karanlık ve karışık dönemde ise Alfred ile tanışması tüm dengeleri değiştiriyor.

The Last Kingdom Kaç Sezon ve Bölümden Oluşuyor?

The Last Kingdom sezon ve bölümleri ise şöyle;

  1. Sezon 8 Bölüm (2015)
  2. Sezon 8 Bölüm (2017)
  3. Sezon 10 Bölüm (2018)

The Last Kingdom  4. Sezon Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Uhtred

Uhtred

Küçük yaşlarda gördüğü istila ve vahşet sonrasında ailesinin katilleri tarafından büyütülen Uhtred, dizinin en dikkat çeken ana karakteri. Alexander Dreymon tarafından canlandırılan Uhtred, dizide üstelik tarihi bir süreci de bizlere aktarıyor.

Brida

Brida

Kaderi Uhtred ile aynı olan Brida, yine Vikingler tarafından esir alınıyor. Uhtred ile arkadaş olan Brida daha sonrasında ise aşk yaşıyor. Korkusuz olan Brida aynı zamanda cesur olmasıyla da dikkat çekiyor.

Alfred

Alfred

İngiltere’deki krallıkları Son Krallık ile bir araya getiren Alfred ise çok güçlü ve akıllı. Vikinglere karşı savaş veren ve onları yenmekte kararlı olan Alfred, Uhtred ile sık sık karşı karşıya geliyor.

Bu oyunculara ek olarak dizide yer alacak diğer oyuncular ve rolleri ise şöyle; Hart (Peder Beocca), Toby Regbo (Aethelred), Emily Cox (Brida), Timothy Innes (Kind Edward), Eliza Butterworth (Aelswith), Mark Rowley (Finan), Brady (Aethelflaed), Magnus Bruun (Cnut) ve Jeppe Beck Laursen (Haesten).

“The Last Kingdom 4. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?” sorusunun yanıtı yapılan resmi açıklamalarla birlikte netlik kazanırken şu anda dizi için bekleyiş başladı.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.