The Dark Crystal Age of Resistance 2. sezon gelecek mi?

20.12.2019
824
A+
A-

The Dark Crystal Age of Resistance 1. sezonu Netflix‘te yayınlanmaya hazır. İşte diziyle ilgili detaylar.

Mükemmel bir ilk sezondan sonra The Dark Crystal Age of Resistance, tüm dünyadaki aboneleri ve eleştirmenleri etkiledi. Hayranlar, ne zaman ikinci sezonun geleceğini dahi sormaya başladı. 2020’ye girerken başka bir sezon daha olacak mı? 2. sezon olursa, konu nasıl ilerleyecek?

The Dark Crystal Age of Resistance yeni sezona dair

Jim Henson’un The Dark Crystal’ın (1 Ocak 2020’de Netflix’ten ayrılmak üzere) piyasaya sürmesinden bu yana 37 yıl sonra, Thra dünyasının görkemli bir dönüşü oldu. Jim Henson Company tarafından yaratılan The Dark Crystal Direniş Çağı, bugüne kadar görsel açıdan en büyüleyici orijinallerden biridir.

İnanılmaz aktörlerle birlikte, serinin başarısına verilen kredinin büyük kısmı, ortak yapımcılar Jeffrey Addiss ve Will Matthews’a yönlendirilebilir. Yazım ekibi, anlatıyı örten, birçok abonenin kalbini delen olağanüstü bir iş yaptı.

The Dark Crystal Age of Resistance 2. Sezon Netflix Yenileme Durumu

Resmi Netflix Yenileme Durumu: Beklemede (Son Güncelleme: 12/20/2019)

Dizinin hala onay almaması büyük bir sürpriz oldu. Ancak, ilk sezonun sonuna gelindiğinde, bir sonraki sezonu kapsayacak kadar hikaye olduğu açıkça görülüyor. Neredeyse altı ay sonra (Aralık 2019’da), ikinci sezondaki haberler hala gelmedi. Dizinin ortak yaratıcısı Jeffrey Addiss, “İkinci sezon için de somut bir belgeniz var. Ancak böylece gitmeye de hazırız.” dedi. Diğer ortak-yaratıcı Will Matthews ise “ Eğer daha fazla sezon onayı alabilecek kadar şanslıysak, hikaye devam edecek ve nereye gideceğini biliyoruz. Belki de sizden bile daha umutlu olabilir.”

Çekimler için maliyetin büyük kısmının zaten harcandığı için The Dark Crystal Age of Resistance ikinci sezon gelme ihtimali yüksek. Kostümler, kuklalar ve inşa edilmiş olan setler zaten hazır. Bu nedenlerle ikinci sezonun çok daha ucuz olması gerekir.

Sayılarla The Dark Crystal: Age of Resistance

  • 170’ten fazla kukla kullanıldı
  • 70’in üzerinde farklı tür oluşturuldu
  • 83 kuklacı ve 59 ses sanatçısı canlandırma yaptı
  • Şu anda yayınlanmakta olan 10 bölümde toplam 2 bin 500’den fazla kişi çalıştı !
Siyah Kristal: Direniş Çağı

Gelecek sezondan ne bekleyebiliriz?

Gelflings için sonun başlangıcı olacak. Gelflings Skesis’e karşı savaşı kazanmadı.

Mevsimlerin sonuna gelindiğinde, Bilim Adamı savaşın gelgitini Skesis lehine çevirecek bir silah yaratmayı başardı. Canavar yaratımı, karanlık kristal tarafından desteklenen Garthim, Arathim’in cesetlerinin ve Gruneks’in bir araya getirilmesinin sonucudur. Kara Kristal’in irfanında, Garthim’in yaratılması “Garthim Savaşı” olarak bilinen bir olaya yol açar.

Garthim, Skesis’in Gelflings’e karşı savaşı kazanmak ve özlerini çalmak için kullanacağı araç olacaktır.

Garthim’den kollarında bir bebekle kaçan anne muhtemelen Karanlık Kristal’in kahramanlarından Kira’nın annesi.

Karanlık kristale bir parça yerleştiren Gelfling, Rian değil Jen olacak.

The Dark Crystal Age of Resistance için Netflix sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.