Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi Netflix’te olacak mı?

21.12.2019
245
A+
A-

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi Netflix‘te olacak mı ? İşte yeni yapımla ilgili tüm detaylar ve Netflix cephesi.

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi Star Wars serisindeki ilk Disney üçlemesinin sonu. Skywalker’ın Yükselişi, sinemalarda ve Netflix’te ne zaman olacağı oldukça merak ediliyor.

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi Netflix’te olacak mı ?

Yapımın Netflix’e geleceğini düşünenler, hayal kırıklığına uğrayabilir. Yapım Netflix’te olmayacak. Bahsettiğimiz gibi, 9. Bölüm Disney’in Yıldız Savaşları evrenindeki ilk film üçlemesinin son bölümü. Yıldız Savaşları serisindeki önceki yapımlar, Netflix’te olduğundan dolayı yeni projenin de Netflix’e olması bekleniyordu.

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi Afişi
Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi Afişi

Skywalker’ın Yükselişi ABD’de veya Kanada’da Netflix’te olacak mı?

Ne yazık ki, bu Rogue One’dan beri Netflix’e gelmeyecek ilk Star Wars filmi olacak. 2016-2019 yılları arasında yayınlanan tüm Star Wars filmleri Netflix’in Disney ile yaptığı anlaşma kapsamındaydı. Bununla birlikte, Disney kendi başlıklarıyla akış pazarına girerken, Netflix ile sözleşmesini yenilememeye karar verdiler. Bu da Disney yapımlarının Netflix’te bundan sonra yer almayacağını da kesinleştirdi.

Bununla birlikte, mevcut Star Wars filmleri Netflix’ten hemen çekilmedi. 8. Bölüm Aralık 2019’un sonuna kadar Netflix’te hala izlenebilir. Tamamen ise 2020’de Star Wars, Netflix’ten ayrılacak.

Yıldız Savaşları Bölüm 9 diğer bölgelerde Netflix’te olacak mı?

Ne yazık ki bu sorunun yanıtı da olumsuz. Disney + küresel olarak kullanılabilir olmamasına rağmen, dünyanın herhangi bir bölgesi ile Netflix sözleşmelerini yenilenmedi. Bu bakımdan akış platformlarında bu yapımlar izlenemeyecek.

The Rise of Skywalker ne zaman Disney + ‘da olacak?

Yıldız Savaşları 9. bölüm geldiği gibi Disney+’da olacak. Bu yaklaşık 8-9 aylık bir bekleme anlamına geliyor. Ancak Disney’in ilk sürümler söz konusu olduğunda kuralları çiğnediğini biliyoruz. Örneğin, Avengers: Endgame, bir ay önce yayınlandı. Aslan Kral ise piyasaya sürüldükten 193 gün sonra Disney’de yer alacak.

2020’nin Haziran ve Ağustos arasında Star Wars: Skywalker’ın izlenebileceği tahmin ediliyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.