Netflix The Circle ne? Yarışma nasıl yapılacak

02.01.2020
305
A+
A-

1 Ocak’ta Netflix, The Circle adlı yepyeni bir gerçeklik serisi başlatıyor. The Circle; Big Brother, Catfish ve The Real World gibi çeşitli farklı gerçeklik serilerinin bir karışımı olacak. Üstelik Black Mirror “Nosedive” bölümüne benzer bazı unsurları da var. Yarışmacılar aynı binada yaşıyorlar, ama Big Brother’dan farklı olarak oyuncular ayrı kalıyor. The Circle onları kendi daireleriyle ve belirli alanlarla sınırlı tutuyor.

Netflix The Circle ne?

Çember karmaşık bir strateji ve manipülasyon oyunudur. Popülerlik kazanmak, The Circle’ın ana hedefidir. 3 haftanın sonunda, bir kişi en popüler oyuncu olduğu için 100 bin dolar kazanacak. Daha az popüler olanlar ise elemelerde elenecek. Çember karmaşık görünüyor. Ancak takip etmek göründüğünden daha basit olacak. Çember, sosyal medyanın günlük bolluğunu heyecan verici bir aldatma, güç ve zafer oyununa dönüştürüyor.

Netflix’in Çemberi ne hakkında?

Netflix The Circle sosyal medyanın gücü ile ilgili. Yani aslında birbirlerini görmüyorlar, ancak izleyiciler, arkadaşlıklar kurma ve oyunda daha fazla kendilerini geliştirmek için diğer yarışmacılarla etkileşime girdiklerinde onları izleyebiliyorlar. Oyunun amacı ne? Her eleme turunda “bloke edilmekten” kaçınmak.

Circle, her yarışmacıya popülerlik kazandıracağına inandıkları bir profil resmi seçme özgürlüğü verecek. Bazıları kendilerinin gurur verici bir fotoğrafını seçecek olsa da The Circle’ın diğer yarışmacıları olmadığı gibi davranarak diğerlerini yayınlamayı seçiyor. Ya hayatlarındaki bir kişinin kişiliğini ve resimlerini çekebilir ya da popüler olacağını düşündükleri yeni bir kişiyi oluşturabilirler. Netflix versiyonunda, orijinal sekiz yarışmacının ikisi tamamen yeni kişilikler kazanıyor.

Dikkat çeken içerik: Peaky Blinders 6. sezon ne zaman yayınlanacak?

Netflix The Circle Seaburn

İlk bölümde açıklandığı gibi, Seaburn adlı bir yarışmacı kız arkadaşının imajını diğer Circle yarışmacılarını yayınlamak için kullanıyor. Karyn adlı diğer bir yarışmacı ise kendini temsil etmek için tamamen yeni bir kimlik kullanıyor.

Netflix The Circle yarışmacıları çeşitli şekillerde iletişim kuracak. Her yarışmacı, resim, yazılı biyografi, ilişki durumları, yaş ve diğer genel bilgileri içeren bir ​​profile sahip olacak. Bu profiller, her oyuncuyu tanıtacak. Yarışmacılar daha sonra herkesin görebileceği bir ana sohbet veya özel sohbetler yoluyla iletişim kuracak.

Netflix The Circle eleme durumu

Netflix The Circle yarışmasından elenmeden önce, elenen oyuncu, oyunculardan biriyle yüz yüze görüşme fırsatı elde eder. Çember yalnızca üç hafta sürer. Sonunda, kalan son oyuncular favorilerini sıralar. Genel olarak en yüksek ortalamaya sahip olan oyuncu, oyunu ve 100 bin Dolar’ı kazanır.

Netflix The Circle
Netflix The Circle oyuncular

The Circle ne zaman Netflix’e geliyor?

The Circle 1 Ocak’ta Netflix’te başlıyor. Çarşamba günü dizinin dört bölümünü ve ardından her Çarşamba 15 Ocak’a kadar dört bölüm daha yayınlamayı planlıyor. 1 Ocak, 8 Ocak ve 15 Ocak’ta dört yeni bölüm yayınlanacak.

The Circle İngilere’deki versiyonla bağlantılı mı?

Circle, 2018’de başlayna İngiliz versiyonundan doğrudan bir alıntı durumunda. Netflix, Ekim 2018’de Amerikan versiyonu için hakları satın aldı. Brezilya ve Fransa için de versiyonlarını da planlıyor. Ekim 2019’da yayınlanan Circle 2. sezon finali toplamda 1.2 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Netflix yapımı İngiliz Sürümünden farklı mı?

Netflix, The Circle’ı resmi olarak yayınlamadığından, 12 bölümün tamamı yayınlanana kadar tüm değişiklikleri bilmeyeceğiz. Ancak, The Circle’ın İngiltere versiyonu haftada beş gece günlük olarak yayınlandı. Her bölüm yayınlanmadan sadece birkaç gün önce çekildi. Netflix’in sürümü zaten çoktan filme alındı. Serinin İngiltere versiyonu yayın tarihlerine yakın çekildiğinden, etkileşimli anketler yayınlanarak gidişata müdahale edilebildi. Netflix zaten tüm Circle bölümlerini filme aldıysa, izleyenlerin etkileşime girmesi çok mümkün olmayacak.

İngiltere versiyonu, sezon sonunda hayranların favori ödülü de dahil olmak üzere, seyircilerin katılımını içeren birçok etkileşime sahipti. The Circle 2. sezon sırasında, iki oyuncunun elenmesi veya yeni bir sahte oyuncunun katılmasına izleyiciler karar vermişti. Önceden bantlanmışsa, Netflix Circle’da bu tür etkileşimler mümküngörünmüyor.

Netflix The Circle izlemek için tıklayınız.

Netflix tarafından hazırlanan tanıtım ise şöyle;

Statü ile stratejinin iç içe geçtiği, sosyal deney niteliğindeki bu yarışmada, oyuncular 100.000 $ kazanmak için flört ediyor, arkadaş oluyor ve sahte profil oluşturuyor.

https://www.netflix.com/tr/title/81044551

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.