Greta Thunberg belgeseli Hulu’ya geliyor

17.12.2019
62
A+
A-

İsveçli genç iklim aktivisti Greta Thunberg konulu Greta Thunberg belgeseli Hulu ile ekranla geliyor.

Disney’in 2020 için planlanan Greta çalışması öncesi Hulu’dan atak geldi. Hulu 15 yaşındaki Thunberg’ün hikayesini keşfedecek. Greta Thunberg belgeseli Nathan Grossman tarafından yönetilecek. B-Reel Films aracılığıyla Cecilia Nessen ve Fredrik Heinig tarafından üstlenilecek.

Greta Thunberg belgeseli ne anlatacak?

Thunberg, daha güçlü bir iklim değişikliği eylemi çağrısı yapmak üzere yaptığı hareket ile dikkat çekmişti. İsveç parlamentosu dışına çıkarak okulu asan ve protesto yapan Greta Thunberg dikkat çekmişti. Aylar içinde ise bu hareket, küresel bir harekete dönüştü.

Greta Thunberg belgeselinin arkasındaki ekip Hulu , Stockholm’deki ilk okul grevinden beri Thunberg’i takip ediyor. Ekip, Dünyayı iklim krizinin aciliyetini anlamasını sağlama misyonunu belgeleyen parlamentoları ve büyük uluslararası protestoları da izledi.

Greta Thunberg Atlantik’i Aştı!

Bu Ağustos, Thunberg, emisyonları azaltma konusunda bir açıklama yapmak için Atlantik Okyanusu boyunca İngiltere’den New York’a sıfır karbonlu bir yatta yelken açtı. 15 günlük yolculuğunun ardından, BM İklim Eylemi Zirvesi’ne katıldı. Çevresel krizle savaşmaya yetecek kadar güce sahip ülke liderlerine hitap etti.

Greta Thunberg Türkçe konuşması ise şöyle;

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.