Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

03.06.2020
293
A+
A-

 

Bankalar, daha fazla müşteriye sahip olmak ve müşteri taleplerine anında karşılık vermek için birçok kampanyalar düzenliyor. 2020 yılın a giriş yapmamızla  birlikte banka sektöründe de hareketlendirmeler yaşanmaya başlamıştır. Bankadan kredi çekmek isteyen kişileri en çok zorlayan konulardan birisi de gelir belge beyanıydı. Fakat bazı bankaların artık gelir belgesizde kredi vermeye başladıklarına şahit oluyoruz. Bu sayede kredi taleplerinizi zorluk yaşamadan yerine getirilmesini sağlamış oluyorsunuz. Bankaların, müşterisi olacak kişilere pek çok şartlandırmalar sunmuş  olduğunu söyleyebiliriz. Kredi çekmek için bankaların sunduğu şartlardan en önemli ise gelir belgesini sunmanızdı. Bu durum düzenli olarak bir geliri olmayan kişilerinde işini bir hayli zor hale dönüştürmeye neden oluyordu. Fakat artık bankaların yeni düzenlemeleri sonucunda gelir belgesiz, kefilsiz de  bankadan kredi çekme kolaylığı sunulmaya başlanmış olacak.

Kredi Veren Bankalar  hangisi olduğunu merak ediyor  olabilirsiniz. Gelir belge beyanında bulunmayan bankalara başvurularınızı yaparak istediğiniz nakdi desteği kolayca sağlayabilirsiniz.

Gelir Belgesi İstemeyen Bankalar Hangisi?

Bankaların bazıları da  vatandaşlardan gelir belgesi istemeyerek adeta insaflı davrandığını görebiliyoruz. Genelde bankaların gelir belgesi istemesinin  temel amaçlarından birisi de   size sunacakları krediyi geri ödeme gücünüzün olup olmadığını tespit etmek amaçlıdır.  Bu sebepte dolayı düzenl maaşınız var mı, ev ya da arabanız var mı,  yatırımlarınız var mı her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırır. Kişinin geri ödemelerini aksatmadan yapabileceğine kanaat getirdikten sonra ise kredi imkanı sağlar. Gelir belgesiz olarak çalışan çiftçilerden pek çok esnafa kadar çoğu kişi bankaların bu tutumlarından kaynaklı olarak mağduriyet durumuyla karşı karşıya kalıyordu. Hatta pek çok kişi de bankadan kredi çekemediklerinden dolayı şikayet eder bir haldeydi. Fakat bazı bankaların daha insani yoldan yaklaşmasıyla artık gelir belgeniz olmasa bile kredi çekmeniz zor olmayacaktır.

Odebank Gelir Belgesiz Kredi Desteği Veriyor

Odebank  gelir belgesiz kredi imkanı sağlayan bankalar arasındadır. Eğer ki düzenli bir geliriniz yok ama kredi çekmek istiyorsanız o halde yapmanız gereken ise Odebank yolunu tutmaya başlamanız olacaktır. Paraya acil olarak ihtiyaç duyan kişilere özel  olarak maaş bordrosuz bir şekilde kredi imkanı sağlar. Fakat kredi desteği sağlarken, kişinin kara listeye girip girmediğini araştırır. Her ne  kadar online platform üzerinden başvurularınızı yapsanız bile dahi  banka tarafından şubeye çağrılacaksınız. Tüm işlemler banka şubesinde yapılacaktır.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz İlk Kredi

Garanti bankasından ilk kredi çekecek olan kişilerden gelir belgesiz beyan edilmiyor. Fakat  36 ay vadeli 100.000 TL. ye kadar kredi çekebiliyorsunuz. Bu krediden herhangi bir problem yaşanmadan yararlanmanız için mutlaka sicilinizin iyi olması gerekir. Aynı zamanda hiçbir bankaya da   kredi kartı borcunuzun olmaması lazım.  Eğer ki bankanın istediği bu şartlandırmaları taşıyorsanız kredi çekebilirsiniz.

Akbank Gelir Belgesi Kredi  İmkanı

Akbank,  gelir belgesiz kredi konusunda destek veren bankalardan  bir diğeridir. Akbank aracılığıyla kredi çekmeniz adına mutlaka KKB puanlamalarının iyi durumda olması gerekir. Ayrıca sicilinizin temiz olması ve bankalara borcunuzun olmaması gerekir. Eğer ki tüm bu belirtilenleri taşıyorsanız Akbank   tarafından sunulan 40.000 TL.’ye kadar gelir belgesiz krediyi çekmeye başlamış olursunuz.

Genelde bankalar gelir belgesiz şekilde kredi verirken üç unsura çok fazla dikkat ediyor. Bunlar;

İpotek tesis edilmesi

Kefil göstermeniz

Ek  gelir sunmanız

Yukarıdaki  belirttiğimiz unsurları bankalar sizden talep edebilir.  Bazen hepsini bazende yalnızca bir tanesini sunmanız yeterli  olacaktır. Tüm bu bankaların yanı sıra Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar  arasında Türkiye ekonomi bankası  ve ING bank yer alır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.