Earthquake Bird Filmi Kitaptan Farklı mı?

18.11.2019
113
A+
A-

15 Kasım’da Netflix’te yayınlanan Alicia Vikander filmi Earthquake Bird filmi kitaptan farklı mı?

Alicia Vikander ve Riley Keough , Netflix’te ilk kez sahneye çıkan Earthquake Bird’ün iki yıldızı. Yeni Netflix filminde Wash Westmoreland’ın yönettiği ve Ridley Scott yapımcı. Film, Susanna Jones’un romanına dayanıyor. Filmin sonu ise kitaptan biraz farklı. Birincisi, Teiji kitapta ölmüyor.

Earthquake Bird Filmi Nasıl Sona Erdi?

Alicia Vikander, Deprem Kuşu’nu, filmdeki İsveçli Lucy Fly rolüyle karşımıza çıkıyor. Lucy Japonya’da çevirmen olarak çalışıyor. Çılgınca karizmatik Naoki Kobayashi ise Lucy’nin sokakta fotoğrafını çekerken karşılaştığı Teiji’yi oynuyor. Teiji’nin önceki kız arkadaşının geçmiş fotoğraflarını gördüğünde ve özellikle Lucy’nin Lily Bridges ile tanıştığı ve arkadaş olduğu zaman, kıskançlığın çok fazla ön planda bir ilişki kuruyorlar.

Filmde, Lily (Riley Keough), Japonya’ya yeni bir başlangıç için yeni taşınan özgür ruhlu bir Amerikalı. Lily ve Teiji yakınlaşıyor. Bu durum ise Lucy’nin kıskanç tarafını ortaya çıkarıyor. Lily, Lucy’den özür dilemeye çalışsa da Lucy onu geri çeviriyor. Lily kötü bir şey olacağını hissettiğini söylemesine rağmen geri çevrildi. Fakat Lily haklıydı!!!

Netflix’e Kasım 2019’da Hangi Yapımlar Geliyor ve Ayrılıyor?

Deprem Kuşu Filmi Nasıl Biter?

Lucy, polise hayat hikayesini anlattıktan sonra serbest kalır ve Teiji’nin evine gider. Burada Lily’nin fotoğraflarını bulur ve Lily’nin öldüğünü gösteren bir fotoğrafı görür.

Lucy fotoğrafların fotoğrafını çeker ve karakola getirir. Tanıdığı dedektif görevde değildir, bu yüzden başka bir polise güvenemez. Teiji ise onu bekler ve ona birlikte kaçabileceklerini söyler. Lucy ise bu fikri sevmez, itiraz eder. Bu yüzden şiddete maruz kalır ve onu kanepede ölene dek boğmaya çalışır.

Deprem Kuşu Filminin Son Sahnesi

Deprem Kuşu filmi, Lucy’nin arkadaşı ve diğer müzisyen Bayan Katoh’i görmek için geri döndüğü son bir sahneyle bitiyor. Filmin son sahnesinde Lucy elini uzatıyor ve Bayan Katoh ile birlikte ağlar. ağladı; Lucy, tek suçluluk taşıyan tek kişi olmadığı fikrinde rahatlık bulmaya başladı.

Deprem Kuş Kitabı Nasıl Bitiyor?

Kitapta, Teiji hala Lily’yi öldüren kişi. Ancak kitapta Lucy Teiji’yi öldürmüyor. Teiji hala hayatta. Kitabın Lucy ve Bayan Katoh ile benzer bir sahnesi var. Ancak Teiji’nin fotoğraflarıyla ilgili detaylar çıkmadan önce bu sahneler yaşanıyor. İşte kitabın son satırları:

“Eve giriyorum, ama Teiji’nin burada beni beklediğini biliyorum ve evimin ve yakın arkadaşlarımın sıcaklığının beni içeride güvenli bir şekilde tutmak için yeterli olacağını umuyorum. Deprem Kuşu hakkında ne düşünüyorsun? 2019’da hala daha fazla Netflix orijinali.

Deprem Kuşu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Netflix Deprem Kuşu izle seçenekleri için buraya tıklayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.