Charlie’nin Melekleri Filmi İncelemesi – Film Neden Tutmadı?

18.11.2019
65
A+
A-

Yeni Charlie’nin Melekleri filmi için neden daha fazla izleyici çıkmadı?

Herhangi bir filmin gişede hayal kırıklığına uğramasının her zaman birden fazla nedeni vardır. 2019’da bazı önemli yükselen filmler oldu. – Yenilmezler, Joker , Kaptan Marvel , Aladdin , Aslan Kralı , Hobbs & Shaw – ve Hellboy , Black in Men: Düşük Yıldız Filmleri: Düşük , Black Phoenix , Rambo: Son Kan , Terminatör . Bu filmlerde ortak payda gördünüz mü? Fanlar, devam filmlerini seviyor. Peki, neden Charlie’nin Melekleri filmi tutulmadı?

Charlie’nin Melekleri Filmi Gişede Çakıldı!

Neden 1# Kimse Başka Bir Charlie’nin Melekleri Filmi İstemedi

Jared Leto ve hayranları size yeni bir Joker filmine ihtiyacımız olmadığını söyleyebilirdi ama sonra biri bizim alıştığımızdan çok farklı bir yapım ile karşımıza çıktı ve hayranlar 1 milyar dolar çeken ilk R-dereceli filmin ortaya çıkmasını sağladı.

Charlie’nin Melekleri teknik olarak bir yeniden başlama değil. Ancak özellike filmin neden tekrar yapıldığı çok irdelendi. Charlie’nin Melekleri filmi, 2000 yılında başladı ve 2003 yılında da devam etti. Ancak Black in Men: International ile aynı teknede, hayranlarına daha önce sevdiklerinden daha fazlasını vermediği için aslında film başarıya ulaşamadı.

Neden 2# Charlie’nin Melekleri Yeterli Yıldız Gücüne Sahip Değil

Kristen Stewart’ın yeni görünüşüyle ilk fragman çıktığında internette çok ilgi görüldü. Ama sadece sosyal medya tepkileriyle bir film yapılamaz. Stewart’ın Twilight’tan beri inşa ettiği sadık bir hayran kitlesi var ve hepsi Charlie’nin Melekleri’nin 8,6 milyon dolarlık açılışında destekleyici olabilirdi. Ancak filmin başarıya ulaşması adına bundan çok daha fazlasına ihtiyacı vardı.

2000’nin Charlie’nin Melekleri’nde; Cameron Diaz, Drew Barrymore, Bill Murray, Tim Curry ve Lucy Liu ile birlikte yıldızların gücü vardı. Yeni Charlie’nin Melekleri’nde ise Elizabeth Banks, Patrick Stewart ve Djimon Hounsou oynuyor. Ancak bu isimlerle yeni yıldızlar yaratılmaya çalışıyor gibi görünüyor. Bu değerli bir hedef olsa da – yeni yıldızlar da bir yerden başlamalı – ancak büyük bütçeli bir film için riskli.

Neden 3# Charlie’nin Melekleri Daha İyi Bir Film Olmalıydı

Charlie’nin Melekleri bir B+ sinema puanına sahip. Bu iyi değil. Charlie’nin Melekleri, Rotten Domatoes’taki eleştirmenlerden % 60, kullanıcılardan% 80 puan alıyor. Ancak şu anda sadece 592 onaylanmış yorum var. IMDb’deki 4.403 kullanıcılardan ise 4.3 / 10 gibi düşük bir puana sahip.

Neden 4# Charlie’nin Melekleri Seyirciyi Bulamadı

İddilara göre Sony, Charlie’nin Melekleri’nin 13-39 yaş grubu kız ve kadınlara yönelik bir film olduğunu biliyordu. Ancak, yıldızların birçoğu (Kristen Stewart gibi) sosyal medyada yer almıyor, bu yüzden daha fazla potansiyel izleyiciye ulaşmak için bu ücretsiz pazarlama desteğini alamadılar. Film, 12-13 milyon dolarlık bir açılış yaptı. Stüdyo, reklam için 100 milyon dolar planlama yapsa da şimdi bütçe yarı yarıya azaldı.

Neden 5# Charlie’nin Melekleri Potansiyel Bir Kitleyi Başkalaştırdı

Pek çok insan Kaptan Marvel ve Kara Panter’i “uyandı” olarak nitelendiriyordu ve Downton Manastırı filminden etkilenmişti . Ama söz geldiğinde Charlie’nin Melekleri uyandırma etkisi yapamadı. Charlie’nin Melekleri her zaman “kız gücü” üzerine kuruluydu. Bu aynı zamanda bir başkalaştırma da yarattı. Ford V Ferrari gibi rakipleri bu ayrıştma içerisinde, gişede Charlie’nin Melekleri’ni rahatlıka geçti.

Bu haftasonu Charlie’nin Melekleri, Ford V Ferrari ya da diğer filmleri izlendiniz mi? Yoksa Netflix‘te Earthquake Bird gibi yapımları mı izlediniz?

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.