Brad Pitt Santa Barbara Film Festivali ile onurlandırılacak

16.12.2019
70
A+
A-

Brad Pitt, 22 Ocak’ta Santa Barbara Film Festivali dahilinde Maltin Modern Master Ödülü’nü alacak. Oyuncu ve yapımcı olarak Brad Pitt, uzun süredir sinema endüstrisine katkı yapıyor. 1995 yılında kurulan Modern Master Ödülü, SBIFF tarafından sunulan en yüksek ödül olduğu gibi Brad Pitt gibi bir isim için dahi öneme sahip.

Santa Barbara Film Festivali Öncesi Brad Pitt’e Övgüler

Eleştirmen Leonard Maltin, “ Brad Pitt , film yıldızı mantosunu iyi bir zarafetle giyiyor” dedi. “Onlarca yıldır harika performanslar sergiliyor. ‘Ad Astra’ ve “Bir Zamanlar Hollywood’da” sonrasında bu yıl Maltin Modern Master Ödülünü vermek için ideal bir seçim ” Maltin geceyi ılımlı bir hale getirecek önemli isimlerden birisi olarak ödüle de şöyle atıfta bulundu; “Modern Usta Ödülü”, sinema endüstrisindeki başarılarla kültürümüzü zenginleştiren bir kişiyi onurlandırmak için yaratıldı.”

Martin Usta Ödülü’nü Kimler Kazandı?

Ödülü daha önce alanlar; Glenn Close, Denzel Washington, Michael Keaton, Bruce Dern, Ben Affleck, Christopher Plummer, Christopher Nolan, James Cameron, Clint Eastwood, Cate Blanchett, Will Smith, George Clooney ve Peter Jackson.

Santa Barbara Film Festivali

Santa Barbara Uluslararası Film Festivali’ne Dair

35. Santa Barbara Film Festivali 15-25 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.SBIFF kar amacı gütmeyen bir sanat ve eğitim organizasyonudur. Geçen yıl, festival 95 bin kişi katıldı ve 11 gün boyunca 200’i aşkın film gösterildi.

Festival yıl boyunca ücretsiz eğitim programları ve etkinlikler sunuyor. 2016’da SBIFF, tarihi Riviera Tiyatrosu’nu satın aldı. Yenilemeden sonra, tiyatro şimdi festivalin en yeni ve yıl boyu etkinlikler sunduğu evidir. Her gün yeni ve uluslararası filmler izlenmektedir. 2019’da SBIFF, eğitim programlarına ev sahipliği yapmak için State Street’teki Santa Barbara şehir merkezinde kendi Eğitim Merkezini de açtı.

Santa Barbara Film Festivali resmi sayfası için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.