2019’un en iyi 10 Netflix filmi

14.12.2019
144
A+
A-

2019’un en iyi 10 Netflix filmi ile yeni film maceranızı başlatabilirsiniz. Liste haberimizin devamında.

2019’un en iyi 10 Netflix filmi

1. “I Lost My Body

Bugünlerde Netflix’in stratejisi, “Roma” ve “İrlandalı” gibi rüya projelerine yönelik. Cesedi bulmak için Paris’te destansı bir arayış hikayesi.

2. “The Two Popes”

Jonathan Pryce ve Anthony Hopkins, etkileyici performansı filmde dikkat çekici. İkili Oscar adaylığını hak ediyor. Hopkins, muhafazakar kilise lideri Papa Benedict’i oynuyor. Senaryo yazarı ise Anthony McCarten. Sıcaklık ve zekâ ile anlatılan bu olası dostluk filmi, Katolik inancının kaderine bakmanın çok daha ötesinde. Üstelik eğlenceli.

3. “Girl

Düşündüren, cinsiyet hikayesi olan Belçika dramı, izleyicileri geçiş halindeki bir gencin hikayesine götürüyor. 15 yaşındaki Lara, başarılı bir balerin olmaktan başka bir şey istemiyor. Ama yanlış vücutta doğmuş olmaktan korkuyor. “Kız”, geçen yılki festival döneminde “Roma” kadar çok sayıda ödül kazandı. Trans’ın savunucularının bazılarına meydan okuduğu için ABD’de direnişle karşılaştı.

4. “Marriage Story

Noah Baumbach tarafından yönetilen film, dram türünde. Dağılan bir aile ve sonrasında yaşanılanlar anlatılıyor.

5. “American Factory

Belgesel alanın başarılı isimleri Steven Bognar ve Julia Reichert yeni yapım ile karşımızda. “The Last Truck” ile büyük bir poüplerlik kazanan ikili, American Factory ile karşımıza çıkıyor. Çinli bir cam üreticisi olan Fuyao Glass yeniden açıldı. Denizaşırı ülkelerden gelen eğitimli insanlar ile yerel insanların çatışması ise dikkat çekici. İş yerinde çıkan kültür çatışmaları, sendika fısıltıları ve genişleyen otomasyonun ortasında dikkat çekici bir hikaye.

6. “Edge of Democracy

Görevden alma hareketi, Amerikan Hükümeti ve Brezilya’ya uzanan siyasi bir hikaye. Yönetmen Petra Costa, ülkede neler olduğuna dair değerli bir bakış açısı sunuyor. Kişisel görüşleri, etkileyici araştırmacı tekniklerle harmanlayan Costa, demokrasi kurumunun güçlülere hizmet etmesinin nasıl saptırılabileceği konusunda endişe verici bir uyarıcı hikaye ile birlikte geliyor. 2019 Sundance Film Festivali’nin açılış gecesinde yer alan proje aynı zamanda Netflix’in dikkat çekenleri arasında.

7. “The Irishman

Robert De Niro, Frank Sheeran’ı oynuyor. Jimmy Hoffa ise hikayesi ile filmin eşsiz yönü. Son 45 dakika, tartışmasız Scorsese’in en iyi eseridir.

8. “Dolemite Is My Name

Rudy Ray Moore, “Dolemite” ismiyle kendini yeniden yaratma çabası, filmin konusu. Tabi, başlarda bu kadar poğüler olabileceğini düşünemedi.

9. “Atlantics

Büyük jüri ödülünü kazanan Mati Diop’un ilk çıkış filmi uluslararası sinemada şiirsel bir yeni sesi temsil ediyor. (Netflix sayesinde) Mülteci krizine yeni bir bakış açısı getiren Dakar’ın romantizmi, denizde kaybolan insanlar… Film iliklerinize işleyecek.

10. “Always Be My Maybe

Ortak yazarlar Ali Wong ve Randall Park, arkadaşlıklarını bir sonraki seviyeye nasıl çıkaracaklarını arıyor. Arkadaşlık mı yoksa bir ilişki mi?

2019'un en iyi 10 Netflix filmi
2019’un en iyi 10 Netflix filmi

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.